Мезьокьовешд-Жори се върна към победите в унгарското първенство. Отборът на Антонио Вутов разгроми с 4:0 като гост МТК Будапеща и измести Дебрецен от осмото място. Българският халф остана на резервната скамейка в пети пореден мач. На вратата на домакините пък бе бившият страж на Левски Милан Миятович.

Още до средата на полувремето Мезьокьовешд си осигури добра преднина с попадения на Стефан Дражич и Роберт Пилар. В 70-ата минута Андрей Лукич окончателно сложи край на интригата, а в 82-ата Бранислав Слука от МТК получи червен картон. Последния гол в мача бе дело на Томислав Киш в 83-ата минута.

Начело в ОТП Банк Лига е Ференцварош с 59 точки, следван от Академия Пушкаш с 48 и Кишварда на Янис Карабельов с 46. В зоната на изпадащите с по 26 пункта са Гирмот и МТК.