ФКСБ остана без шанс да догони шампиона на Румъния ЧФР Клуж в битката за титлата. Въпреки че тепърва предстои плейофна фаза, грандът от Букурещ изостава на 14 точки от лидера.

Тимът от столицата на северната ни съседка загуби с 0:1 от Арджеш на българския халф Мартин Райнов. Бившият играч на Берое и Левски се появи като резерва за домакините в 71-ата минута, заменяйки бившата звезда на ФКСБ Кристиан Танасе.

Гола за Арджеш вкара Георге Ганеа в 16-ата минута след грешка на вратаря Андрей Влад. ФКСБ можеше да изравни малко преди края, но Флоринел Коман не се възползва от хитро подаване на Клаудиу Кешеру.

Арджеш е в серия от 6 мача без загуба и заема 7-о място в класирането. Отборът на Райнов е само на точка зад шестия Ботошани преди последния кръг от редовния сезон. В него двата тима се изправят един срещу друг и при победа Арджеш ще участва в плейофната шестица в челото.