Олимпийският шампион по футбол Мексико записа убедителна победа с 5:1 над Фиджи в мач от втория кръг в група "С" на Игрите в Рио де Жанейро.

Аутсайдерът поведе в десетата минута с попадение на Рой Кришна и удържа аванса си до почивката. През втората част мексиканците се развихриха, като с четири попадения се отчете Ерик Гутиерес, а три асистенции записа Орибе Пералта.

Карлос Салседо също вкара за успеха. В другата среща от групата Германия и Република Корея завършиха 3:3 с изравнителен гол на

Серж Гнабри за Бундестима във втората минута на добавеното време.

В група "D" Португалия записа втори успех след 2:1 над Хондурас. Алберто Елис вкара още в първата минута, но европейците стигнаха до обрат още преди почивката след точни изстрели на Тобиас Фигейредо и Гонсало Пасиенсия.

Резултати от втория кръг на груповата фаза на футболния турнир при мъжете на олимпийските игри в Рио: