С ранен гол на аржентинеца Лусиано Галети Олимпиакос се наложи с 1:0 над АЕК като гост в атинско дерби. След този успех Олимпиакос продължава да води с 9 точки пред втория в класирането ПАОК (Солун), който по-рано през деня преодоля с 2:0 Ерготелис. Панатинайкос е на 3-о място с 12 по-малко. „Детелините” днес се наложиха с 2:1 като гости над Левадиакос, където не игра Борислав Георгиев.

Галети се разписа в 9-ата минута след пас на бразилския си колега в атаката Диого. Три минути по-късно домакините от АЕК можеха да изравнят, но ветеранът Антониос Никополидис опази вратата си след тупалката на Рафик Джебур. В началото на второто полувреме отново Никополидис спаси вратата си, избивайки удар на Пантелис Кафес. Галети можеше да вкара и втори гол, но ударът му в 83-ата минута облиза лявата греда.