Олборг спечели Купата на Дания след победа с 4:2 във финала срещу Копенхаген. Така победителят в този мач постигна дубъл, след като преди това си беше осигурил и титлата от шампионата.

Андреас Корнелиус откри за Копенхаген в 18-ата минута, но с два гола на Расмус Теландер в последните пет минути на първата част Олборг се оттегли на почивката с преднина.

Между 72-ата и 74-ата минути Якоб Нилсен и Сьорен Фредриксен убиха интригата с нови две попадение за победителите, а Рурик Гисласон направи загубата на столичани малко по-почетна минути преди края.

"Горд съм с моите съотборници. Израстнахме много този сезон. Играхме чудесен футбол и трофеите дойдоха заслужено", заяви след финала за Купата капитанът на Олборг Расмус Вюрц.