Нападателят на немския шампион Волфсбург Обафеми Мартинс се разписа на два пъти при победата на Нигерия като гост на Кения с 3:2 и така помогна на „суперорлите” да се класират за Световното първенство по футбол в ЮАР през 2010 година.

Бившата звезда на Нюкасъл и Интер реализира победното попадение за своя тим в 83-та минута и така донесе успеха за родината си. Кения откри резултата на стадиона в Найроби, когато Денис Олиех се разписа в 16-та минута. Мартинс обаче успя да изравни в 62-та минута, вкарвайки от близко разстояние след пас на Питър Одемвинге. Якубу Айегбени направи 1:2 за гостите в 65-та минута, но мечтата на Нигерия за класиране в ЮАР бе попарена в 79-та минута, когато Алан Ветенде с глава реализира за 2:2.

„Свети Обафеми” обаче вкара скъпоценния гол в 83-та минута и така „суперорлите” вече могат да бъде спокойни, тъй като ще играят на световните финали през следващото лято.