Нова Зеландия спечели квалификациите в зона Океания и по този начин си гарантира участие на бараж за място на Световното първенство в ЮАР след две години.

Това стана след победата днес с 3:1 над Нова Каледония като гост, която направи новозеландците недостижими в зоналния плейоф. Нова Зеландия си гарантира предсрочно първото място в зоната два кръга преди нейния край и ще има възможност в оставащите мачове да обиграва състава.

Техен съперник ще бъде петият тим от финалния кръг в зона Азия, когото те ще трябва да преодолеят в два мача на разменено гостуване.

Шейн Смелц вкара два гола за Нова Зеландия през второто полувреме, а през първото Бен Зигмунд даде аванс на кивитата. Веднага след почивката Майкъл Хмае вкара почетното попадение за Нова Каледония.

В другата среща от финалната група с голове на Салеш Кумар и Масиум Дунадаму тимът на Фиджи се наложи с 2:0 над Вануату и записа първа победа. Класиране: Нова Зеландия- 12 точки (4 мача), Нова Каледония- 8 (5 мача), Фиджи- 4 (4), Вануату- 1 (5).