Поредната сензация се получи на турнира за купата на Африканските нации. Габон успя да победи с 1:0 Камерун в мач от група D.

Мачът почна повече от добре за Камерун, след като още в 8-та минута Емана направи добър пробив, след което стреля опасно, но Овоно успя леко да отклони топката, която срещна десния страничен стълб на вратата му и да излезе в корнер.

Много изненадващо Габон успя да поведе в резултата в 17-та минута, когато Н’Кулу сбърка фатално и Мейе чукна топката към Даниел Кузен, който се бе освободил от опеката на Сонг и излезе очи в очи срещу Камени, след което го преодоля без проблеми.

Последва много силен натиск на Камерун, но Самуел Ето’о и неговите партньори в атака така и не успяха да стигнат до изравнителен гол.

В последните секунди на даденото от съдията продължение Аубамеянг изпълни пряк свободен удар от 35 метра, след което топката срещна напречната греда на вратата на Камени.