Гамбия завърши с победа участието си в груповата фаза на Купата на Африканските нации. "Скорпионите" се наложиха с 1:0 над Тунис. Единственото попадение в срещата вкара Аблие Джалоу в добавеното време на мача.

Защитникът на Левски Ноа Сонко Сундберг започна като титуляр за гамбийците и игра до 61-ата минута, когато беше заменен от Туре.

Тунис пропусна дузпа чрез Джазири в края на първото полувреме, а малко след това Бен Мустафа беше изгонен.

В другия мач от група "F" Мали победи Мавритания с 2:0 след голове на Мосадио Айдара и Ибрахима Коне.

След края на двубоите Мали заема първо място в група F със 7 точки. Толкова има и вторият - Гамбия. Тунис е с 3 точки, но се класира за елиминационната фаза като един от най-добрите трети тимове. Мавритания отпада от надпреварата, след като не успя да спечели нито една точка.