Кот д'Ивоар стигна само до реми в двубоя си срещу Мали от група D на турнира за Купата на Африканските нации. Досущ като първия мач „слоновете“ се задоволиха само с 1:1, като отново се оказаха догонващи в резултата.

Още първата свястна атака на малийците доведе до гол. Мустафа Ятабаре проби по фланга и центрира към далечната греда, където топката тупна, преди Бакари Сако да я намери от въздуха, за да опъне мрежата зад Силвен Гбоуо.

Кот д'Ивоар продължи да упражнява почти пълен контрол върху топката, но без това да води до кой знае какви опасности пред вратата на Сомбейла Диаките. Чак в 24-ата минута символичните домакини стигнаха до обещаваща ситуация. Вилфред Бони отклони центриране към Сейду Думбия, който от 7-8 метра опита задна ножица, която прелетя опасно покрай целта.

В 31-ата минута „слоновете“ трябваше да получат дузпа, след като Бони по брилянтен начин елиминира Мола Ваге, който го препъна в наказателното поле. Съдията обаче отсъди само корнер.

Към края на полувремето ирачите на Кот д'Ивоар можеха да бъдат накзаани заради собствената си глупост, след като Ерик Байли си вдигна топката, за да я върне с глава към вратаря си. Това доведе до непряк свободен удар в пеналта, ала след изпълнението му Сако стреля встрани.

В началото на втората част Бони имаше идеален шанс да изравни, след като появилият се на смяна още преди почивката Макс Градел го намери в наказателното поле. Нападателят на Манчестър Сити придаде достатъчно сила на изстрела си, който прелетя встрани.

В 69-ата минута Мали трябваше да извърши принудителна смяна, след като вратарят Диаките пострада от удар в бедрото и не можа да продължи срещата.

Тъкмо неговият заместник Берте само изгледа как Кот д'Ивоар се добира до точката четири минути преди края. Серж Орие центрира прострелно в наказателното поле, където Градел засече от движение и опъна мрежата за 1:1.

Мачът получи 6-минутно продължение заради бавните реакции на медицинския щаб около контузията на Диаките.