Българският вратар на Мерсин Николай Михайлов опази мрежата си суха във втори пореден официален мач във втора дивизия на турския шампионат. Това стана при победата с 3:0 над силния тим на Самсунспор от четвъртия кръг на шампионата в южната ни съседка.

Бившият национал се представи толкова добре за тима си, че накрая беше определен от феновете на тима за играч на мача. Така той даде заявка, че навлиза във форма и съвсем скоро отново може да е на разположение на селекционера на България Ивайло Петев.

Иначе Мерсин изкова успеха си рано в мача. Тита откри в 13-та минута, а осем след това Варол направи 2:0. Но между тези две попадения Михайлов на два пъти спаси положения на излезли срещу него нападатели на противника и опази важния аванс на тима си.

В 50-та минута Педриел оформи крайното 3:0 и в крайна сметка Мерсин взе трите точки. Благодарение на тях тимът е на седмата позиция с 6 точки в актива си, като е на четири точки от лидера Малатияспор.