Нигерия стана вторият отбор, който намери мястото си на полуфиналите на Купата на Африканските нации 2019, след като надделя драматично над Южна Африка с 2:1. По-рано през деня това стори и Сенегал, който победи с 1:0, а за нигерийците победата дойде в заключителните минути на дуела.

Самуел Чукуезе откри резултата в Кайро в 27-ата минута, но Бонган Зунгу изравни в 71-ата. Така всичко личеше, че срещата отива към продължения, но не така смяташе Уилиям Троост-Еконг. Симон центрира топката от ъглов удар, а стражът на ЮАР се размина с топката. Зад него атакува именно Троост-Еконг, който от два метра не можеше да сбърка – 2:1.

Така Нигерия очаква на предпоследната фаза от финала победителя измежду Кот д’Ивоар и Алжир.