Нигерия победи с 3:1 Северна Корея в контролна среща преди началото на световното първенство по футбол.

Победата на африканците обаче бе помрачена от сблъсъци извън стадиона, след които над 10 души, включително един полицай, бяха откарани в болница с тежки наранявания. Инцидентът бе следствие от предварителното затваряне на входовете към препълнените трибуни.

Нигерия поведе в 17-ата минута чрез Якубу Айегбени, който се разписа след серия от пасове и красива отборна игра от страна на африканците. Виктор Обина покачи на 2:0 от дузпа в 60-ата минута, но само две по-късно Теа-се Йонг намали на 1:2. Това не спря нигерийците, които стигнаха до крайното 3:1 с гол на Обафеми Мартинс 13 минути преди края на мача.