Нигерия не срещна проблеми в последния си мач от група С срещу Мозамбик и се класира за четвъртфиналите на турнира. „Супер орлите” постигнаха класическа победа с 3:0 и останаха на второ място, защото Египет победи с 2:0 Бенин.

Нигерия поведе още в 45-та минута, когато Питър Одемвинге стреля от границата на наказателното поле на Мозамбик и направи безпомощен Капанго.

В началото на второто полувреме Нигерия удвои своята преднина, след като в 47-та минута при добра контраатака Якубу изведе в чудесна позиция Одемвинге и той нямаше проблеми, за да вкара своето второ попадение в срещата.

„Супер орлите” стигнаха до класическа победа в мача, след като в 86-та минута Микел стреля, а Капанго изби, но при добавката Обафеми Мартинс не сбърка.

Египет постигна рутинна победа с 2:0 срещу Бенин.

Още в 7-та минута „фараоните” излязоха напред в резултата, след като Ел-Мухамади стреля отдалеч и изненада неприятно неподготвения Джидону и топката с оплете в горния десен ъгъл на вратата му.

В 24-та минута Метееб отбеляза второто попадение за Египет и по този начин оформи крайния резултат в срещата.