Отборът на Нигерия стана първият, който се класира за полуфиналите на турнира за Купата на африканските нации, който се провежда в Кот д'Ивоар. Това стана след победа над Ангола с минималното 1:0. Адемола Лукман вкара ценното попадение за "супер-орлите" в края на първото полувреме. Това стана след като Моузес Саймън се възползва от една от малкото грешки на защитниците на Ангола през първата част и подаде хитро назад, като Лукман с левия крак от движение прати топката под напречната греда.

В 75-ата минута звездата на Нигерия Виктор Осимен също вкара попадение, но то не бе зачетено, след като ситуацията бе прегледана със системата за видео асистенция на съдиите и бе преценено, че таранът е в положение на засада.

Нигерия е трикратен победител в турнира, като за последно вдигна титлата на първенството в Южна Африка през 2013. Тимът завърши на трето място преди четири години в Египет, но сега ще търси поне място на финала.

На полуфинал нигерийците ще чакат победителя от двубоя между тимовете на Кабо Верде и Република Южна Африка.