Националният отбор на Нигерия записа втора поредна победа, с която си гарантира излизането от групата и участие във фазата на преките елиминации на турнира за Купата на африканските нации. „Суперорлите“ записаха успех над Судан с 3:1 и събра 6 точки в група „D“, в която са още съставите на Египет и Гвинея-Бисау.

Само Гвинея-Бисау има шанс да измести нигерийците от първата позиция, защото футболистите в бяло-зелено вече спечелиха срещу тима на Мохамед Салах, а при равенство в точки първо се гледат директните срещи.

Нигерия не остави съмнение в превъзходството си и още през първото полувреме вкараха два гола - в началото и в края му.

Самуел Чуквуезе откри още в третата минута, а бившият нападател на Ливърпул Тайуо Авоний удвои в 45-ата след рикошет в главата му.

Секунди след началото на втората част играчът на Нант Моузес Саймън оформи класиката. Нигерийците удариха и две греди в двубоя.

Тимът на Судан успя да отбележи почетно попадение от дузпа на Уалиелдин Кадир в 70-ата минута.

Судан е с 1 точка след нулевото реми срещу Гвинея-Бисау на старта. В последния кръг от груповата фаза Нигерия ще се изправи срещу Гвинея-Бисау, а суданците ще срещнат Египет.