Нидерландия започна защитата на европейската титла по футбол за жени с реми срещу Швеция в първия си мач от група С на надпреварата в Англия.

На стадион „Брамал Лейн“ в Шефилд шведките изненадаха своя съперник в 36-та минута след попадението на Йона Андерсон. Малко след началото на втората част европейските шампионки, които победиха Дания с 4:2 на финала през 2017, възстановиха паритета след точната интервенция на Джил Рурд. До края не паднаха нови голове и така двата отбора поделиха точките.

Същото направиха и другите два тима в групата Португалия и Швейцария, които приключиха при равенство 2:2. Швейцарките удариха съперника на два пъти в рамките на началните пет минути чрез Кумба Луиса Соу и Рахел Кивич, но португалките отвърнаха на предизвикателството и се добраха до точка след попаденията на Диана Гомес и Джесика Силва.

В следващите мачове от групата Швеция играе с Швейцария на 13 юли от 19:00 часа българско време, а малко по-късно в същия ден Нидерландия се изправя срещу Португалия.