Нидерландия победи с 4:0 Черна гора в мач от Група G в световните квалификации за Мондиал 2022.

Домакините изпитваха трудности през първото полувреме, но в 38-ата минута успяха да открият резултата, след като получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Мемфис Депай и изстрел в горния ляв ъгъл реализира.

„Лалетата“ бяха по-агресивни през втората част и в 62-ата минута нападателят на Барселона удвои преднината на тима си, след като овладя в наказателното поле и вкара хладнокръвно в долния десен ъгъл.

Нидерландия продължи да диктува действията на терена и осем минути по-късно Жоржиньо Вайналдум направи резултата класически. Халфът напредна и с великолепен удар реализира в долния ляв ъгъл.

Това не беше всичко за вечерта и в 77-ата минута Коди Гакпо комбинира отлично с Тирел Маласия, след което първият от границата на наказателното поле оформи крайния резултат.

По този начин Нидерландия зае второто място в Група G с актив от 10 точки, колкото има и третата Норвегия. Лидер във временното класиране е Турция с точка повече.