Нападателят на испанския футболен клуб Еспаньол Серхио Гарсия бе наказан от дисциплинарния комитет на испанската футболна федерация с глоба от 300 евро за това, че изрази подкрепа на своя тъст по време на мача за първенство на страната с Атлетико Мадрид.

След като вкара гол, Серхио Гарсия изтича към пейката на резервите, взе футболна фланелка с фамилията на тъста си и започна да я показва на запалянковците.

Мачът Еспаньол – Атлетико Мадрид завърши с победа на домакините от Еспаньол с 4:2, а Серхио Гарсия вкара четвъртия гол в 54-та минута.

Глобата за Серхио Гарсия заплати неговият клуб "Еспаньол" съгласно точка в дисциплинарния правилник, съгласно която отговорност за действията на играча носи неговият клуб.