Съдията Оскар Малоднадо трябваше да изчака в централния кръг на терена за близо 20 минути, преди да бъде ескортиран от стадиона с полицейски кордон след равенството 0:0 между Ориенте Петролеро и Реал Потоси.

Малдонадо беше обграден от вбесените играчи и треньорския екип на, след като изгони двама играчи - Марко Агире и Лимберг Гутиерес, през втората част, а Марко Пас от Потоси също видя червения картон.

Второто полувреме на двубоя в Санта Крус на няколко пъти бе прекъсвано от разгневените 20000 фенове на домакините, които хвърляха пластмасови бутилки и фойерверки по терена, като страничният съдия и треньорът на гостите Тито Монтано бяха ударени от ракети.

В един момент главният арбитър обмисляше да прекрати мача, но делегатът на Боливийската футболна лига го посъветва да продължи срещата, за да се избегнат безредици.

Ориенте води в шампионата Апертура с десет точки от четири мача, след като прекъсна 100-процентовия си рекорд в двубоя с Потоси.