Белгия победи с 3:1 Уелс на старта на световните квалификации за Мондиал 2022. Хари Уилсън (11) изведе гостите напред, "червените дяволи" обърнаха резултата с голове на Кевин Де Бройне (22), Торган Азар (28) и Ромелу Лукаку (73-дузпа).

Двубоят започна лошо за "драконите", които бяха принудени да правят смяна още в 8-ата минута. Контузия получи Джо Алън и вместо него на терена се появи Морел.

Това обаче не притесни футболистите на Уелс, които три минути по-късно поведоха в резултата. Страхотна атака с  дейното участие на Гарет Бейл беше завършена по блестящ начин от Хари Уилсън. Гостите размениха двойни подавания с едно докосване и това матира отбраната на "бервените дяволи".

Домакините отговориха с удар на Тилеманс в 17-ата минута, който бе избит в корнер. Минута по-късно превъзходно центриране на Де Бройне отдясно бе засечено от Лукаку, но топката премина над вратата.

Логичното се случи в 22-ата минута. Торган Азар намери Кевин Де Бройне пред наказателното поле и звездата на Манчестър Сити изстреля топката по земя в долния ляв ъгъл на вратаря Уорд.
Шест минути по-късно скоростна атака по десния фланг завърши с фантастично центриране на Тома Мюние, който сложи топката на главаат на Торган Азар и той от вратарското поле нямаше как да сгреши - 2:1.

Голмайсторът на Наполи Дрис Мертенс пробва късмета си в 38-ата минута, но ударът му премина далеч от вратата на Уелс.

Втората част започна с по-активна игра на "драконите", но опитите на Даниел Джеймс и Гарет Бейл да притеснят Куртоа, завършиха без успех. Контраатака в 56-ата минута на Даниел Джеймс завари неподготвена отбраната на домакините, които не очакваха той да нанесе завършващия удар. Топката обаче премина покрай вратата.

Постепенно белгийците си върнаха ритъма от първото полувреме и напрежението пред вратата на гостите се покачваше с всяка минута. Най-напред Лукаку, а след това и Де Бройне не успяха да отправят точни удари. В 70-ата минута и Дрис Мертенс не можа да намери добър завършек на поредната атака на "червените дяволи".

Третият гол висеше на косъм и падна в 73-ата минута, след като Белгия получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Крис Мефъм срещу Мертенс. Зад бялата точка застана Лукаку и прати топката в мрежата за 3:1.

В следващите минути се активизира Гарет Бейл, но защитата на домакините се справи с отличните му центрирания. Две минути преди края Дрис Мертенс затрудни вратаря на "драконите" Уорд, който показа класа и изби.

БЕЛГИЯ - УЕЛС 3:1

0:1 Хари Уилсън (11)
1:1 Кевин Де Бройне (22)
2:1 Торган Азар (28)
3:1 Ромелу Лукаку (73-дузпа)

БЕЛГИЯ: 1. Куртоа - 2. Алдервейрелд, 3. Вермален (46 - 4. Денайър), 5. Вертонген-капитан - 15. Мюние, 6. Дендонкер, 8. Тилеманс, 10. Т. Азар (83 - 21. Кастане) - 7. Де Бройне, 9. Лукаку, 14. Мертенс (90 - 11. Тросард)
Селекционер Роберто Мартинес

УЕЛС: 12. Уорд - 3 Н. Уилямс, 4. Лоуренс, 22. Мефъм - 6. Родън, 7. Алън (8 - 16. Морел), 10. Уилсън (66 - 18. Т. Робъртс), 14. К. Робъртс, 15. Ампаду - 11. Бейл-капитан (84 - 13. К. Мур), 20. Джеймс