На 38 г. Давид Луис не мисли за отказване: ще играе в Кипър
На 38 г. Давид Луис не мисли за отказване: ще играе в Кипър

Бившият защитник на Челси и Бенфика - Давид Луис започва ново предизвикателство. Макар и вече на 38 години, той реши да приеме офертата на кипърския Пафос и подписа договор за два сезона.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Pafos FC Official (@pafosfc)

През пролетта ветеранът игра за бразилския Форталеза, а преди това бе част от Фламенго. В Европа Давид Луис е обличал още екипите на ПСЖ и Арсенал. Има и 57 мача и три гола за националния отбор на Бразилия. 

В професионалната си кариера Давид Луис е натрупал над 700 срещи и е отбелязал повече от 70 гола – изключително постижение за централен защитник. Той е спечелил големи трофеи в Англия, Франция, Португалия и Южна Америка и е един от малкото играчи в историята на футбола, които са успели на най-високо ниво на няколко континента.