Отборът на Астана, воден от Станимир Стоилов победи Иртиш Павлодар с наставник Димитър Димитров-Херо в първия мач от полуфиналите на Купата на Казахстан. Астана се наложи с 2:1 и така е с крачка напред пред своя съперник преди реванша.

Астана откри резултата в 23-ата минута на срещата след попадение на Таглиберген, който навлезе в наказателното поле на домакините, преодоля защитник и прати топката в мрежата за 1:0. В 33-ата надеждите на Иртиш се върнаха. Муртазаев възстанови паритета – 1:1.

Радостта на тима на Херо обаче не трая дълго и в 37-ата минута Нусербаев отново изведе Астана напред – 2:1.

През втората част срещата се развиваше при умерено темпо. Домакините имаха шанса да изравнят в 90-ата минута. Съдията отсъди дузпа, която обаче бе спасена от стража на Астана Мокин.

Реваншът е на 6 ноември.

В другия мач от същата фаза воденият от Стойчо Младенов Атирау загуби с 0:1 от Кайрат. Единственият гол в мача бе дело на Куат, който бе точен в 72-ата минута.