Българският специалист Станимир Стоилов продължава да води своя Астана към висините в казахстанския футбол. Тимът от столицата докосва четвъртата си поредна титла под ръководството на българина.

Това стана факт след победата у дома над Тараз с 2:0. Този мач беше решен още преди почивката, като домакините нанизаха две попадения между 21-та и 26-та минути.

Те бяха дело на Патрик Твумаси и Евгени Постников, като до края на двубоя гостите така и не намираха път към вратата на Астана, а възпитаниците на Мъри Стоилов не си даваха много зор.

След този резултат Астана си върна първата позиция, от която беше изместен за кратко от единствения си сериозен конкурент Кайрат. Тимът на Стоилов има вече 66 точки, с една повече от преследвача, но и с два мача по-малко от него. Първенството в Казахстан приключва в началото на ноември.