Бившият треньор на ЦСКА – Саша Илич, завоюва втората си победа в Гърция във втория си мач начело на Атромитос. Новият тим на Илич победи с 3:1 като гост петия от миналия сезон Арис Солун. По-впечатляващото е, че успехът за Илич и Атромитос дойде на „Клеантис Викелидис“ - стадионът на „жълто-черните“ от Солун.

Самуел Фридьонсон изведе „бяло-сините“ напред в резултата след 25 минути игра. Гаетан Робейл свали с глава към полузащитника, който намери мрежата зад Хулиан Куеста.

Арис изравни след доста спорна дузпа за фал на Вайди Керхида срещу Михалис Панагидис на границата на наказателното поле. Фабиано изпусна наказателния удар, но при добавката направи 1:1.

Втората част мина под знака на ефективността за Атромитос. В 55-ата минута гостите от Атина поведоха с 2:1 след точно изпълнена дузпа на Диего Валенсия. Бялата точка бе показана за игра с ръка на Биргер Верстрате.

13 минути преди края Агибу Камара подпечата победата на атиняните. Крилото овладя една отбита топка, излъга човека срещу себе си и насочи добре в близкия ъгъл за 1:3.

С победата Атромитос се качи на десето място в класирането с 9 точки. Шест от тях са спечелени при легендата на Партизан - Саша Илич, в последните два кръга. В миналия бившият треньор на ЦСКА дебютира с успех 3:2 срещу Панетоликос.

Загубилият Арис Солун засега се задържа в топ 6 с 14 пункта.