Витес поднесе най-голямата сензация в купата на Холандия, след като детронира носителя на трофея Фейенорд. Домакините спечелиха срещата с 2:0 и се класираха за полуфиналите.

Първата сериозна опасност в мача създадоха футболистите на Фейенорд в 10-та минута, когато след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Витес Йоргесен стреля от малък ъгъл в аут.

Витес създаде неприятности за гостуващия отбор в 13-та минута, когато Ван дер Верф нанесе хубав удар, но Брад Джоунс внимаваше и спаси.

Стивън Бергхуис отправи опасен удар от фаул в 18-та минута, но Рум спаси.

Кевин Леердам стреля с глава след центриране от корнер в наказателното поле на Фейенорд в 36-та минута, но неточно в аут.

Витес поведе в резултата в 55-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Фейенорд Кашия засече топката с глава и я изпрати във вратата на Джоунс.

Витес удвои своята преднина в 61-та минута, когато след отлична контраатака Тихадуини бе най-добре пласиран в наказателното поле на Фейенорд и реализира.

Домакините можеха да вкарат и трети гол в 70-та минута, но след удара на Тихадуини топката срещна напречната греда.

Витес се присъедини към отборите на АЗ Алкмаар, Камбур и Спарта Ротердам.