С гол на Уесли Снайдер Галатасарай се наложи с 1:0 над Интер в приятелски мач. Бившият играчи „нерадзурите“ покоси вратата им с попадение през втората част на мача, който се игра на „Тюрк Телеком Арена“.

Стеван Йоветич и Жоао Миранда направиха дебют за италианския гранд.

Единственият гол в срещата падна в 53-ата минута и дойде след чудесна комбинация, минала от ляво между Снайдер и друг бивш футболист на Интер Лукас Подолски. Подолски напредна, стигна почти до аутлинията, върна назад, където Снайтед със силен удар по земя направи 1:0.

На свой ред, футболистите на Интер създадоха своите положения, но не успяха да реализират. Мауро Икарди и Фреди Гуарин се отчетоха с един от най-чистите положения в полза „нераздурите“.

Състави:

Галатасарай: Муслера, Сабри, Чеджу (81 - Серкан), Хакан Балта, Телес, Селчук Инан (71' Родригес), Билал Киса (55' Чолак), Язин Йозтекин, Снайдер, Подолски, Йълмаз

Интер: Ханданович, Сантон (62' Монтоя), Миранда (62' Ранокия), Мурило, Жуан, Гуарин (46' Брожович), Ковачич, Кондогбия (78' Гнукори), Ернанес (78' Димарко), Паласио (62' Йоветич), Икарди (81' Лонго).