Треньорът на Партизан Белград Марко Николич беше ударен от сигнална ракета през първото полувреме на двубоя между столичани и Нови пазар от сръбското първенство, завършил наравно 1:1.

Инцидентът се случи, когато агитката на Нови пазар започна да обстрелва терена с различни предмети, след като ветеранът Данко Лазович изведе гостите от Партизан напред в резултата.

Николич не беше наранен при инцидента, но по-късно главният съдия го отстрани от резервната скамейка заради бурни протести при отменен гол за отбора от Белград.

"Реферът изгуби контрола над събитията. Има много да се желае още по отношение на организацията на двубои като този. Не бяхме достатъчно агресивни след почивката и поради тази причина загубихме точките", заяви 35-годишният Николич.

Партизан е начело в класирането в сръбското първенство с 35 точки от 14 изиграни двубоя. Намиращият се на втора позиция Цървена звезда изостава на 4 точки от "черно-белите". /БТА