Съдията Еко Агус Сугихарто приключи в болница заради негово решение за дузпа за домакинския отбор в края на среща от четвъртфиналите за Купата на Индонезия.

В нея спор си дадоха Ацех Юнайтед и Сулавеси, а гостите играха с двама човека по-малко, след като техни футболисти бяха изгонени в 75-ата и 84-ата минута. Всичко преля чашата в 96-ата минута, когато Сулавеси водеше с 1:0, а реферът даде наказателен удар за Ацех Юнайтед.

Това решение на рефера тотално отприщи гнева на играчите на гостите, като бранител на отбора нокаутира много тежко съдията. Веднага лекари се притекоха на помощ на лекаря, който обаче е влязъл в болница след тежкия удар в главата.

Играчите на Сулавеси са напуснали терена в знак на протест, което е отредило служебна победа за Ацех и продължаване към полуфиналите.