В света на футбола винаги е имало мачове с неравностойни съперници и единият е бил поне с няколко класи над другия. Сигурно и вие сте гледали такива двубои, но едва ли сте виждали 45 гола в рамките на 90 минути на тези битки.

Ако не сте, ето ви подобно зрелище. То е на мача между третодивизионните еквадорски Пелилео и Инди Нативе, като първите победиха с... 44:1. През първото полувреме победителите нанизаха 24 гола, а през второто "само" 20.

10 от 11-те футболисти на Пелилео се разписаха, а само вратарят не можа да се включи в голеадата. С цели 18 попадения се отличи топреализаторът на тима Рони Медида. Трябва да се отбележи, че повечето от тях бяха доста комични.

По все още непотвърдена информация, този резултат е световен рекорд. Предстои по-обстойна проверка на книгите с рекорди, но засега информацията е, че най-голямата победа до момента е от 1885 г. в Шотландия, когато Арброут бие с 36:0 Бон Акорд.