Аржентина записа втора поредна победа на турнира Копа Америка и оглави крайното класиране в група „В“. „Албиселесте“ спечели с минималното 1:0 срещу Ямайка, а единственият гол в срещата отбеляза Гонсало Игуаин в 11-та минута. Аржентинците тотално надиграха своя съперник, но направиха серия от пропуски пред вратата на Ямайка.

Лионел Меси изигра своя мач номер 100 с екипа на Аржентина.

Аржентина поведе в резултата в 11-та минута, когато Анхел Ди Мария центрира по земя в наказателното поле на Ямайка, където Гонсало Игуаин овладя топката, залъга двама защитници и изпрати с много премерен удар кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Дуейн Милър.

Аржентина бе много близо до това да удвои своята преднина в 22-та минута, когато Анхел Ди Мария изпрати перфектен извеждащ пас към Гонсало Игуаин, който остана сам срещу Дуейн Милър и стреля, но топката срещна напречната греда.

Лионел Меси изригна в 33-та минута, когато навърза няколко футболисти на Ямайка около себе си, след което стреля, но топката премина на милиметри встрани от десния стълб на вратата на Дуейн Милър.

Аржентинците организираха много бърза контраатака в 38-та минута, когато Анхел Ди Мария нахлу в наказателното поле на Ямайка и преодоля вратаря Дуейн Милър, но Уес Морган изчисти топката малко преди гол линията.

Анхел Ди Мария отправи много хубав удар в 42-та минута, ни Дуейн Милър демонстрира добър рефлекс и извади топката в корнер.

Анхел Ди Мария отново пробва да изненада Дуейн Милър, като в 52-та минута стреля от границата на наказателното поле на Ямайка, но след това топката срещна напречната греда.

Лионел Меси стреля от фаул в 53-та минута, но Дуейн Милър спаси. Четири минути по-късно Меси се опита технично да прехвърли Милър, но вратарят отново внимаваше и улови сигурно топката.

Анхел Ди Мария пусна много добър пас в 60-та минута към Гонсало Игуаин, но той се изложи, след като не успя да си спре топката и по този начин опропасти нападението на аржентинците.

Първият удар в очертанията на вратата на Аржентина бе в 67-та минута, когато Дешърн Браун си опита късмета, но Серхио Ромеро нямаше никакви проблеми да спаси.

Аржентина записа втора победа в груповата фаза и събра актив от 7 точки, което бе достатъчно да заеме първото място. Ямайка отпадна от надпреварата без спечелена точка, без отбелязан гол и с три поредни загуби с по 0:1.

На четвъртфиналите Аржентина ще се изправи срещу третия отбор от група „А“ или група „С“, който има по-добри показатели.