Англия постигна първа победа на Европейското първенство до 21 години, след като се наложи с минималното 1:0 срещу Швеция. Победата за водения от Гарет Саутгейт отбор дойде в заключителните минути на срещата.

Англия започна силно мача и в 4-та минута Люк Гарбът отправи хубав далечен удар, но топката премина над напречната греда. В 27-та минута Карл Дженкинсън центрира в наказателното поле на Швеция, където Хари Кейн засече топката с летящ плонж, но я изпрати встрани от десния стълб на вратата на Карлгрен.

Англия организира чудесна атака в 29-та минута, когато Причард изведе Уил Хюз на отлична позиция, а той стреля, но в последния момент Хеландер се намеси и успя да избие топката в корнер.

Джон Гуидети отправи далечен удар в 43-та минута, но Бътланд спаси.

През второто полувреме двата отбора се представиха равностойно, а положенията като цяло липсваха.

Единственият гол в мача падна в 85-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Швеция, Карлгрен се намеси и боксира топката, но тя попадна на крака на Джеси Лингард, който с удар от границата на наказателното поле изпрати кълбото неспасяемо в левия ъгъл на вратата.

Така Англия и Швеция вече имат по 3 точки в групата.