Ал Хилал се наложи над аутсайдера Ал Хазем с 9:0 като гост. Воденият от Жорже Жезус тим разгроми своя далеч по-непретенциозен съперник, затвърждавайки лидерската си позиция.

Бронзовият медалист от миналата година отправи 23 изстрела, от които 15 точни и остава на първа позиция в Саудитска Арабия с актив от 38 точки – 4 пред втория Ал Насър. Ал Хазем остава на дъното със 7 пункта.

Александър Митрович изведе своя тим още в 14-ата минута напред, а до края на първото полувреме резултатът вече бе 3:0 след головете на Мохамед Кано и Мохамед Ал Катани.

Ал Хилал продължи с натиска си в началото на второто полувреме, а Малком вкара два бързи гола в 52-ата и 55-ата минута, с което резултатът стана 5:0.

В 79-ата минута Салех Ал Шехри реализира шестия гол за Ал Хилал, а две минути по-късно Мохамед Ал Бурайк покачи на 7:0. Малком оформи своя хеттрик в 85-ата минута, а в добавеното време другият сърбин освен Митрович - Сергей Милинкович-Савич, реализира за крайното 9:0.