Украйна записа победа с минималното 1:0 срещу Малта в квалификация от Група С.Единственият гол в мача отбеляза крилото Виктор Циганков в 72-ата минута.

Украинците с успеха се изкачиха еднолично на второто място. Те по всяка вероятност и ще останат там, защото по-късно днес Северна Македония гостува на Англия, а Италия почива заради участието си в Лига на нациите.

Срещата се изигра на стадион “Антон Малатински” в Словакия заради военната обстановка в Украйна.

След като преди броени дни надвиха отбора на Северна Македония, въпреки че изоставаха с 0:2 на почивката, сега футболистите на Серхий Ребров стигнаха до труден успех срещу тима на Малта.

Гостите се защитаваха добре до около 20 минути пред края на редовното време, когато Циганков намери мрежата с отмерен удар.