Отборът на Уелс не успя да спечели директно класиране на европейските финали в Германия догодина, след като завърши при равенство 1:1 срещу Турция в последната си квалификация, а в същото време Хърватия се наложи с 1:0 над Армения. Именно „шахматистите” си осигуриха място на UEFA EURO 2024 за сметка на „драконите”.

Всичко за футболистите на селекционера Роб Пейдж започна отлично, след като Нико Уилямс откри за домакините още в 7-ата минута. Футболистите на Уелс държаха нещата в свои ръце до 70ата минута, когато гостите стигнаха до дузпа, а Юсуф Язъджъ стреля точно от 11-те метра и оформи крайното 1:1.

Предвид другия резултат в групата, а именно победата на Хърватия над Армения, дори и победа на Уелс нямаше да има значение, тъй като освен три точки, „драконите” се нуждаеха и от това „шахматистите” да загубят точки.

Така Уелс ще трябва да насочи вниманието си към плейофите на Лига на нациите през март догодина, за да направи финален опит да си осигури място на UEFA EURO 2024.