Турция се класиране на UEFA EURO 2024 след победа с 4:0 над Латвия у дома. Срещата беше от D на квалификациите. Два гола за южните ни съседи вкара Дженк Тосун (83, 90+2), а по един добавиха Юнус Акгюн (58) и Керем Актюркоолу (87).

Успехът беше втори пореден за новия селекционер на Турция Винченцо Монтела, а с него отборът му събра 16 точки. Така южните ни съседи са недостижими на едно от първите две места в групата, след като Уелс надви Хърватия с 2:1 и двата тима събраха по 10 точки.

Турция наложи натиск от самото начало на мача, като през първото полувреме попадение на Акгюн беше отменено заради засада на Хакан Чалханоолу. В 58-ата минута турците все пак поведоха. Тогава Дженк Йозкаджар продължи топката в наказателното поле за Акгюн, който вкара за 1:0.

В 83-ата минута Самет Акайдън центрира в наказателното поле, където Дженк Тосун засече с глава за 2:0. Четири минути след това турците вкараха трети гол. Юсуф Саръ направи близо 40-метров рейд и изведе Актюроолу, който вкара за 3:0.

Крайният резултат оформи Дженк Тосун вкара за 4:0.