Българският национал Светослав Ковачев направи пореден силен мач за руския Ахмат. След като наскоро вкара гол на Зенит, днес бившият футболист на Арда се разписа и срещу Динамо Москва. Ковачев беше точен в 21-ата минута, а двубоят в Грозни завърши 1:1.

Столичният гранд започна по-силно и Константин Тюкавин пропусна да открие в 3-ата минута. В средата на полувремето Евгений Харин подаде на Ковачев, който с прецизен удар не остави шансове на Антон Шунин. Малко преди почивката гостите можеха да изравнят, но Нгамале нацели гредата.

В 51-ата минута Битело центрира в наказателното поле и Роберто Фернандес беше точен с глава за 1:1.

Ковачев остана на терена до 63-ата минута, когато вместо него влезе Мохамед Конате.

В заключителните минути резервата на Ахмат Даниел Жуниор пропусна на празна врата. След това равенство отборът от Грозни е на 10-о място в класирането с 12 точки, а Динамо е 6-и с 16 пункта.