Гвинея постигна трудна, но ценна победа с 1:0 над Гамбия във втория си мач от група "С" на Купата на африканските нации. Това бе първи успех за възпитаниците на Каба Диавара в турнира и съответно второ поражение за Ноа Сонко Сундберг и компания, с което те официално загубиха шанс за продължаване напред в турнира.

Успехът на Гвинея бе заслужен с оглед представянето на двата отбора. "Сили" доминираше в мача и пропусна няколко чисти положения чрез Агибу Камара и Секу Сила.

В 70-ата миунта Гвинея стигна и до гол. Морган Гилавоги получи в наказателното поле и върна към нахлуващия от задна позиция Агибу Камара, който засече топката във вратата за 1:0. В 74-тата минута гвинейците можеха да удвоят преднината си, но изстрел на Мохамед Байо се отби от гредата.

Гамбия пък имаше малшанс в 81-вата минута, когато отбеляза гол чрез Янкуба Минте, но той не бе признат заради засада.

Така Гвинея събра актив от 4 точки и излезе на 2-рото място във временното класиране, като вече е само на точка от продължаване в следващата фаза. Гамбия пък остава на последната позиция с 0 точки и без шансове да остане в турнира по-дълго.