Слуцк отърва домакинска загуба с гол в последната минута на мача с Торпедо Жодино за 1:1. Равенствотоне позволи на гостите да се доближат до БАТЕ Борисов, а тимът от Слуцк вече е в серия от 5 мача без победа.

Почти през цялото време домакините бяха по-добрия отбор на терена, но направиха куп пропуски пред вратата на Жодино. В 9-ата минута защитник на Торпедо изчисти от голлинията, а малко по-късно Сердюк не уцели вратата. И през втората част Слуцк продължи да атакува, но на два пъти Умар Бала не успя да завърши добри атаки.

Пропуските им бяха наказани от Валерий Горбачик в 70-ата минута, който с глава засече центриране от корнер. Домакините обаче не се предадоха и настойчивостта им бе възнаградена в последната минута. Нападателят Артьом Сердюк бе най-съобразителен в наказателното поле и отблизо денес точката за своя отбор.