Селекциите на Словения и Дания завършиха наравно (1:1) в двубой от група Н на евроквалификациите. Двубоят бе на " Арена Стожице" в Любляна.

Gulliver/GettyImages
21 снимки

Домакините поведоха в 25-ата минута. Тогава при разиграване след ъглов удар топката бе подадена за Андраж Шпорар около точката на дузпата и нападателят от движение я прати във вратата за 1:0.

„Червения динамит“ успя да възстанови равенството в 42-рата минута. Пиер-Емил Хойберг даде остър пас успоредно на голлинията, а там младят нападател Расмус Хьойлунд засече кълбото за 1:1.

Така двата тима прибавиха по точка в актива си, като остават с равен брой от по 7 пункта. Словения и Дания заемат 3-ото и 4-ото място съответно във временното класиране в групата. Първите две позиции са за Финландия и Казахстан с по 9 точки.