Очакваният с интерес първи сблъсък на Европейското първенство за младежи до 21 години между Швеция и Англия завърши 0:0.

Двата отбора не успяха да се представят в най-добрата си светлина и изиграха доста предпазливо и скучно първо полувреме без голови положения.

Второто бе малко по-интересно, като двата отбора си размениха по една греда и по една ситуация, спасена от вратарите.

Павел Цибицки първи нацели гредата за Швеция в 57-та минута, като именно футболистът на Малмьо бе най-опасният в състава на скандинавците.

Десет минути по-късно Бен Чилуел можеше куриозно да стигне до попадение за Англия, но бе спрян също от гредата.

Антон Кайтофт направи силно спасяване в 71-та минута, а в 80-та дойде и дузпата за шведите.

Милионното попълнение на Евертън спаси дузпа на U21 Евро 2017

Новото скъпо попълнение на Евертън Джордан Пикфорд спаси дузпата, след като Бен Чилуел фаулира Линус Валквист.

Валквист сам застана зад топката и Пикфорд направи невероятно спасяване, първо на дузпата, а след това и на опита за добавка!

До края на двубоя и двата отбора повече се стараеха да запазят ремито, за да не допуснат загуба на старта на Европейското.

Полша и Словакия излизат във втория мач от група А в 21.45, като срещата е пряко в ефира на DIEMA SPORT 2 и GONG PLAY.