Швеция разпиля с 5:0 Естония като гост в мач от група F на квалификациите за Евро 2024. Скандинавците убиха интригата още през първото полувреме, когато вкараха три безответни гола, а след почивката добавиха още две попадения. Гръмката победа в Талин върна надеждите на Швеция за класиране на шампионата догодина, въпреки че отборът е трети с 6 точки, а лидери са Белгия и Австрия - по 10 т.
Петима различни футболисти се разписаха във вратата на Естония - Виктор Гьокереш (18), Деян Кулушевски (24), Александър Исак (39), Робин Куайсон (75) и Виктор Клаесон (90+2).

Във вторник Швеция приема Австрия и изходът на този двубой може да даде повече яснота за крайното касиране в групата. В друг мач Белгия има лесно на пръв поглед домакинство на Естония.