Аякс победи Утрехт като гост с 1:0, остана втори в класирането и запази дистанцията от лидера Фейенорд /който е с 48 пункта/ на 5 точки.

Утрехт е шести с 28 точки след 19-ия кръг в холандската Ередивизи.

Ласе Шьоне изпусна дузпа през второто полувреме, но после донесе с хубав гол победата за аяксите, превръщайки се бързо от антигерой в герой за своите.

В 17-ата минута Ел Гази излезе на добра позиция пред вратата на Утрехт, но ударът му изпрати топката над вратата на домакините.

Най-чистата ситуация за гол преди почивката се откри пред Утрехт, но ударът отблизо на Живкович в 30-ата минута намери напречната греда.

В 40-ата минута Юнес направи хубав пробив към пеналта на домакините, но ударът му не успя да затрудни вратаря на Устрехт.

Веднага след това обаче Клаасен загуби топката пред наказателното поле на Аякс, но ударът на Баразит от изгодна позиция не бе точен.

След това Утрехт създаде още две ситуации, но не успя да се възползва при разбъркванията, за да поведе в резултата.

Изобщо първата част по-опасните положения бяха за Утрехт, въпреки че Аякс имаше по-голямото владеене на топката.

В 61-ата минута Ласе Шьоне пропусна най-добрата възможност до момента за амстердамци да поведат, след като профука дузпа, изпращайки топката над вратата.

Шьоне обаче успя да се реабилитира и то по най-добрия начин.

В 83-ата минута той отправи чудесна тупалка, която донесе трите точки за амстердамския гранд – 0:1.