Шампионатът на Беларус е единственото първенство в Европа, което все още се играе и печели зрители от цял свят, а днес доказа и че може да поднася изненади на феновете, тъй като отборът на Славия Мозир се наложи с 2:1 в гостуването си на Динамо Брест в двубой от третия кръг на Висшата лига.

През първото полувреме играчите на Динамо имаха лек превес, но попадения така и не бяха отбелязани.

В 64-тата минута гостите неочаквано откриха резултата, когато Чуклей беше точен от дузпа.

В средата на втората част авансът на Славия бе удвоен, след като Александър Котляров изпрати топката във вратата на Динамо.

До края на мача шампионите дадоха всичко от себе си да вземат нещо от срещата, но стигнаха само до почетно попадение, дошло след автогол на Игор Тимонюк при изстрел на Александър Павловец малко преди края на редовното време.

Последната възможност бе на сметката на домакините, но Павел Савитский пропиля шанса си.

Това е втора победа за Славия след изиграни 3 кръга в първенството, с което отборът събра актив от 6 точки и се намира на четвърто място, а Динамо е с 4 пункта на 8-а позиция.