Шампионът на бившия СССР Динамо Минск претърпя втора поредна загуба в първенството на Беларус. Този път тимът на треньора Сергей Гуренко отстъпи с 2:3 на ФК Минск.

Победителите вкараха три безответни гола още преди почивката, а в средата на втората част играч на Динамо беше изгонен. Това успокои играчите на ФК Минск, които можеха и да изпуснат трите точки, след като съперникът върна две попадения и държа интригата до края.

ФК Минск поведе още в 50 секунда, когато с две бързи подавания завариха защитата на Динамо неподготвена и  Хващински с безпощаден удар направи 1:0.
Защитникът Чаховец се разписа за 2:0, засичайки с глава центриране от фаул, след като бе оставен непокрит във вратарското поле.

Секунди преди почивката Роман Грибовски вкара може би най-лесния гол в кариерата си. Вратарят Плотников му поднесе топката на тепсия и нападателят на домакините от два метра на празна врата нямаше как да сгреши.

В последния половин час на мача гостите играха с човек  по-малко, след като Миха Горопевск бе изгонен за втори жълт картон. Това обаче като че ли мотивира играчите на Динамо, които в рамките само на три минути поставиха под съмнение победата на ФК Минск. Най-напред в 77-ата минута Шикавка вкара от доста спорна дузпа, а резервата Иван Бахар намали на 2:3 след самостоятелен пробив.

ФК МИНСК - ДИНАМО МИНСК 3:2

Голмайстори: 1:0 Хващински (1), 2:0 Чаховец (41), 3:0 Роман Грибовски (45), 3:1 Шикавка (77), 3:2 Бахар (80)

ФК МИНСК: Артьом Леонов, Алексей Залески, Дмитрий Прищепа, Дмитрий Рижук (70 - Сергей Сезончик), Евгений Чаховец, Александър Василев, Антон Шрамченко, Владислав Насибулин, Ярослав Яроцки, Владимир Хващински (85 Артьом Василев), Роман Грибовски (55 - Огнян Ролович)

ДИНАМО МИНСК: Максим Плотников, Доминик Динга, Алексей Риос, Артем Сухоцки, Максим Швецов, Миха Горопевск (58 - Чун Ен Ким), Владислав Климович (70 - Едгар Олехнович) , Данило Соуза (64 - Карло Бручич), Иван Бахар, Марко Павловски, Евгений Шикавка