Отборът на Шахтьор Донецк поднесе една от изненадите в първия кръг на тазгодишното издание в Шампионската лига, след като разби с 4:1 като гост неубедителния РБ Лайпциг в мач от група „F“. Украинците показа страхотна ефективност, след като от общо пет удар в двубоя успяха да отбележат четири попадения.

Gulliver/GettyImages
49 снимки

Дебютиралият за Шахтьор Мариан Швед, който беше привлечен само преди дни, наказа груба грешка на вратаря на РБ Питър Гулачи и беше точен за 1:0 в 16-ата минута.

Домакините изразвниха в 57-ата чрез Мохамед Симакан, но само минута след това Швед отново реализира за Шахтьор.

Тимът от Лайпциг пак тръгна да изравнява, но вместо получи нови две попадения, които бяха дело на Михайло Мудрик в 76-ата и на Ласина Траоре в 85-ата.

Само преди дни РБ Лайпциг загуби тежко с 0:4 от Айнтрахт Франкфурт в Бундеслигата и остава само с две победи във всички турнири от началото на сезона.

Във втория кръг на ШЛ германците ще гостуват на Реал Мадрид, а Шахтьор ще спори със Селтик във Варшава.