Сенегал записа изненадваща победа срещу Бразилия с 4:2. Мачът се изигра на стадион “Жозе Алваладе” в Лисабон, Португалия.

Очаквано Селесао започна по-добре срещата и поведе след само 11 минути игра, когато Лукас Пакета се разписа. Много скоро след това обаче дойде и изравняването в 22-ата минута, когато Хабиб Диало вкара за 1:1.

В началото на второто полувреме двата отбора поднесоха истинска голова фиеста за феновете. Първо, в 52-ата минута Маркиньос си вкара автогол, а в 55-ата Садио Мане се разписа, с което отборът на Сенегал дръпна със сериозна преднина от 3:1. Скоро след това Маркиньос се реваншира за грешката си и намали изоставането на Бразилия.

Това обаче не се оказа достатъчно южноамериканците да стигнат поне до равенство и дори допуснаха нов гол в 97-ата минута, когато Садио Мане реализира дузпа.