Отборът на Русия продължи с доброто си настроение, създадено по време на Световното първенство, когато „Сборная” достигна до четвъртфиналната фаза.

В контрола, играна пред пълния стадион "Ростов Арена", руснаците съсипаха от бой гостуващия тим на Чехия с 5:1.

Още в 8-ата минута домакините се възползваха от грешка в центъра на отбраната на чехите и Алексей Ионов направи 1:0.

В 24-ата минута изритана топка от вратаря Луньов бе поета от Антон Заболотни, който напредна и вкара втория гол за Русия.

Заболотни бе повален 5 минути по-късно в пеналта на Чехия и от бялата точка точен бе отново Алексей Ионов за 3:0, а не бе изминал все още половин час от началото на мача.

В 74-ата минута чехите записаха почетен гол, когато след разбъркване и рикошети Томаш Соучек буквално влезе с топката във вратата за 3:1.

В 78-ата минута обаче Александър Ерохин след корнер заби с глава четвъртия гол в чешката врата – 4:1.

Асистенцията бе на Константин Рауш, който и в 83-ата минута се прояви в тази роля, а Дмитрий Полоз завърши впечатляващата голова серия – 5:1 за Русия срещу Чехия.