Румъния се класира на финалите на Евро 2024, след като спечелиха срещу Израел с 2:1 и вече са сигурен участник на турнира в Германия догодина.

Мачът не започна добре за северните ни съседи, след като още във 2-ата минута се оказаха в ролята на догонващи. Центриране от корнер бе продължено от Мигел Витор към Еран Захави, който с глава отблизо направи 1:0. Реакцията на Румъния бе мигновена - в 10-ата минута равенството бе възстановено. Страховит далечен шут на Денис Драгуш с мъка бе спасен от вратаря с помощта на гредата, но топката отскочи в краката на Пушкаш, който я прати в мрежата за 1:1.

В 63-ата минута гостите направиха пълен обрат. Янис Хаджи получи в наказателното поле и първият му удар бе блокиран, но при втория опит вкара в близкия ъгъл за 1:2.

Румънците завършиха мача с човек по-малко, след като Валентин Михайла получи директен червен картон в 85-ата минута. Съотборниците му обаче удържаха победата и оглавиха класирането в групата кръг преди края с 19 точки.