Румъния победи с 2:1 у дома Беларус в мач от Група "I" на квалификациите за Евро 2024. Така румънците записаха втората си победа и само головата разлика ги разделя от лидера в групата Швейцария.

бта
24 снимки

И двете попадения за домакините паднаха още в първото полувреме и то в рамките на 120 секунди.

В 17-ата минута Николае Станчу изведе напред Румъния с прекрасно изпълнение от пряк свободен удар, а две минути след това Андрей Бурка се разписа, за да удвои преднината на тима си.

Гостите пък не сториха почти нищо интересно, но все пак успяха да върнат интригата в 86-ата, когато Владислав Морозов намали резултата. За повече обаче гостите нямаха сили. Това бе втората загуба на Беларус, след като загубиха първия си двубой от групата с 0:5 от Швейцария.

В друга среща от тази група Косово и Андора завършиха при резултат 1:1. Едон Жегрова откри за косоварите в 59-ата минута, но само две минути по-късно гостите от Андора изравниха с попадение на младия нападател Берто Росас. Така Косово вече има две точки, докато това бе първа за Андора.